Czy możemy przywrócić dinozaury i czy ktoś próbuje?

Spread the love

Rozmawialiśmy z dwoma ekspertami, aby się dowiedzieć.

Z tego artykułu dowiesz się:

1. Czy przeprowadzono wywiad z jakimiś naukowcami?
2. Kto był pytany w wywiadzie?
3. O czym była rozmowa w wywiadzie?
4. Czy możliwe jest klonowanie zwierząt?
5. Czy możliwa jest deekstynkcja?
6. Czy możliwe jest ożywienie dinozaurów?
7. Skąd można pozyskać DNA dinozaurów?
8. Czy znaleziono już jakieś DNA dinozaurów?
9. Jaki jest najstarszy DNA znaleziony w próbkach skamieniałych?
10. Kiedy wymarły dinozaury?

W celu upamiętnienia rocznicy powstania Parku Jurajskiego, przeprowadzono wywiad z doktorem Susie Maidment z londyńskiego Muzeum Historii Naturalnej oraz Benem Lammem, dyrektorem generalnym Colossal Biosciences, na temat klonowania zwierząt, deekstynkcji i możliwości ożywienia dinozaurów.

Jednak pomimo popularnego przekonania, że wydobycie DNA z komarów uwięzionych w bursztynie może stanowić źródło DNA dinozaurów, prawda jest taka, że do tej pory nie znaleziono żadnego DNA dinozaurów. Dr. Maidment tłumaczy, że najstarsze DNA znajdowane w próbkach skamieniałych ma jedynie około miliona lat, podczas gdy dinozaury wymarły 66 milionów lat temu.

Chociaż istnieją inne badane techniki, takie jak odwrotna inżynieria ptaków w celu stworzenia czegoś podobnego do dinozaura, idea pełnego ożywienia dinozaurów podobnie jak w Parku Jurajskim nie jest obecnie możliwa naukowo. Dodatkowo, należy rozważyć kwestie etyczne i logistyczne wyzwania związane z takim osiągnięciem.

Ostatecznie, przywrócenie dinozaurów do życia może być ciekawym pojęciem dla filmów, ale niekoniecznie przydatnym naukowo.

Dodaj komentarz