Diament o nazwie „Hope”:

Spread the love

Z tego artykułu dowiesz się:

1) Jaką wagę ma diament Hope?
2) Jakie są wymiary diamentu Hope?
3) Gdzie znajduje się diament Hope obecnie?
4) Kto posiadał diament Hope w przeszłości?
5) Jakie wydarzenia związane z diamentem Hope miały miejsce podczas Rewolucji Francuskiej?
6) Kiedy diament Hope został nabyty przez Evalyn Walsh McLean?
7) Jakie nieszczęścia spotkały Evalyn Walsh McLean w okresie posiadania diamentu?

„W mocy przekleństwa: Tajemnica diamentu Hope odkryta przez jego nieszczęsnych właścicieli”

Mistyczny wizerunek diamentu Hope mówi, że każdy, kto go posiada, nieuchronnie doświadczy nieszczęścia. Krótkie przyjrzenie się niektórym nieszczęśliwym właścicielom wyjaśnia, dlaczego powstała ta legenda.

Diament Hope – jedno z najcenniejszych klejnotów świata

Diament Hope waży 45,52 karata i ma wymiary około 25,60 milimetra na 21,78 milimetra na 12 milimetrów. Ma delikatnie niebieski kolor z powodu śladowych ilości boru i jest uważany za jedno z najbardziej znanych (lub notorycznych) diamentów na świecie, wyceniane na około 250 milionów dolarów. Uważa się go za trzeci najcenniejszy diament na świecie.

Minerał i klejnot podróżnik trafił do Smithsonian Institution

Od 1952 roku znajduje się w kolekcji minerałów i klejnotów Smithsonian Institution w Muzeum Historii Naturalnej. Jednak w przeszłości często podróżował.

„Niesamowita historia diamentu Hope: od powstania w głębi Ziemi do odkrycia w Indiach”

Historia diamentu Hope zaczęła się około 1,1 miliarda lat temu w głębi Ziemi, gdzie atomy węgla tworzyły silne wiązania i krystalizowały w diament. Uważa się, że został odkryty w XVII wieku w kopalni Kollur w Golcondzie w Indiach, która dała wiele znaczących diamentów w historii.

Historia Niebieskiego Taverniera – klejnotu zniewalającego władzę Francji.

W 1666 roku znalazł się w posiadaniu francuskiego kupca klejnotowego Jean-Baptiste’a Taverniera, który zdobył go w Indiach. Później został sprzedany królowi Ludwikowi XIV Francuskiemu i stał się znany jako Niebieski Tavernier. Z czasem przeszedł przez rodzinę i w końcu trafił do posiadania Ludwika XVI i Marii Antoniny, ostatnich monarchów Francji przed Rewolucją Francuską.

Splądrowane klejnoty królewskie i tragiczny los ich właścicieli

Diament nosił wówczas nazwę „Francuski Niebieski” i były to niebezpieczne czasy dla królewskich osób zdobionych cennymi klejnotami. Podczas chaosu Rewolucji Francuskiej we wrześniu 1792 roku ich mienie zostało splądrowane, a oni sami zostali zgilotynowani w następnym roku.

Dodaj komentarz