Dlaczego małpy tak często się masturbują? Badanie śledzi pochodzenie onanizmu

Spread the love

1) Czy akt samostymulacji jest popularną praktyką wśród zwierząt?
2) Dlaczego biolodzy uważają, że samostymulacja może mieć inne powody?
3) Czy małpy angażują się również w samostymulację?
4) Dlaczego biolodzy ewolucyjni są zdziwieni tym zachowaniem?
5) Czy angażowanie się w samostymulację może mieć wpływ na przetrwanie czy sukces rozrodczy?
6) Jakie wyjaśnienia sugerowane przez badanie tłumaczą występowanie samostymulacji?
7) Czy masturbacja może być efektem ubocznym przyjemnego seksu w partnerstwie?
8) Jakie gatunki naczelnych angażują się w samostymulację według badania?
9) Czy samce naczelnych angażują się w samostymulację częściej niż samice?
10) Jakie wyjaśnienia ewolucyjne odgrywają rolę w powszechnym występowaniu samostymulacji u naczelnych?

Samostymulacja narządów płciowych u zwierząt: Przyczyny i znaczenie tego zachowania

Akt samostymulacji narządów płciowych jest powszechną praktyką wśród zwierząt, a zwłaszcza u naczelnych, w tym u ludzi. Może to wynikać z faktu, że nasze ręce są bardziej przystosowane do tej czynności w porównaniu z innymi stworzeniami. Jednak biolodzy są przekonani, że za tym zachowaniem mogą być inne powody.

Małpy również angażują się w samostymulację – nowe odkrycie zaskakuje biologów

Według ostatniego badania, małpy także angażują się w tę czynność. Biolodzy ewolucyjni są zdziwieni tym zachowaniem, ponieważ nie przyczynia się ono bezpośrednio do przetrwania czy sukcesu rozrodczego. Niektórzy twierdzą, że osobniki, które angażują się w samostymulację, powinny być mniej zdolne do przekazywania swoich genów, co prowadzi do rzadkości tego zachowania w kolejnych pokoleniach. Jednak obserwacje w ogrodach zoologicznych i innych miejscach sugerują, że samostymulacja pozostaje powszechna.

„Konkurencyjne wyjaśnienia masturbacji: szansa na skuteczne rodzicielstwo, starsza sperma, pomoc mniej dominującym samcom czy zapobieganie chorobom przenoszonym drogą płciową”

Badanie przedstawia kilka konkurencyjnych wyjaśnień tego zachowania, w tym możliwość zwiększenia szans na skuteczne rodzicielstwo, uwalniania starszej spermy, pomoc w procesie rozrodu dla mniej dominujących samców lub zapobiegania chorobom przenoszonym drogą płciową. Inni uważają, że masturbacja może po prostu być efektem ubocznym przyjemnego seksu w partnerstwie i nie ma negatywnego wpływu.

Badanie nad samostymulacją u naczelnych: Nowe spojrzenie na zachowanie.

Badanie przeprowadzone przez dr Matildę Brindle i jej współautorów ma na celu zapewnienie bardziej systematycznych badań nad tym zachowaniem. Korzystając z opublikowanych artykułów i ankiet, zbadali, które gatunki naczelnych angażują się w samostymulację i przetestowali różne przewidywania oparte na różnych wyjaśnieniach. Badanie ujawnia, że samostymulacja występuje we wszystkich gatunkach naczelnych i może pojawiła się po rozdzieleniu się lemurów i lorisiów.

Dodaj komentarz