Gdzie znajduje się najbardziej odległe miejsce na Ziemi?

Spread the love

Z tego artykułu dowiesz się:

1) Jaki jest cel podróży opisany w tekście?
2) Ile kilometrów/mil oddzielają Tristan da Cunha od Południowej Afryki?
3) Dlaczego Point Nemo jest nazwane „nikim”?
4) Gdzie dokładnie znajduje się Point Nemo?
5) Jakie są najbliższe osoby od Point Nemo?
6) Jak długo zajęło dotarcie osoby do Point Nemo?
7) Gdzie można obejrzeć wideo o tym miejscu?

„Wybierz się na odludzie – odpocznij od zgiełku i ludzi”

W dniach pełnych hałasu, uciążliwych rozmów telefonicznych, rachunków i hałaśliwych dzieci czasami potrzebujesz tylko ucieczki. Ale nie tylko na weekendowy wypad czy wakacje – potrzebujesz udać się tak daleko od innych ludzi, jak to tylko możliwe.

Wulkaniczne wyspy Tristan da Cunha – najbardziej odległe miejsce zamieszkałe na Ziemi bez lotniska

RealLifeLore stworzyło wideo przewodnik podróżniczy, który może Ci w tym pomóc. Jednym potencjalnym celem podróży są wulkaniczne wyspy Tristan da Cunha na południowym Atlantyku, znajdujące się ponad 2700 kilometrów (1600 mil) od Południowej Afryki. To odizolowane miejsce jest faktycznie najbardziej odległym miejscem na Ziemi zamieszkałym przez ludzi, chociaż mieszka tam zaledwie 264 osoby. Niestety, na wyspach nie ma lotniska.

Point Nemo – najbardziej odległe miejsce na Ziemi, gdzie nie ma nikogo

Jeśli jednak Tristan da Cunha dla Ciebie nie jest wystarczająco odległy, możesz udać się do Point Nemo. Jego łacińska nazwa oznacza „nikogo” i odnosi się również do postaci Kapitana Nemo z powieści Juliusza Verne’a. Point Nemo to miejsce na rozległym, otwartym Oceanie Spokojnym, które znajduje się 2689 kilometrów (1671 mil) od najbliższej osoby, co czyni je najbardziej odległym miejscem na Ziemi.

„Odludna przestrzeń bez lądu: Wyzwanie dotarcia do niezwykłego miejsca”

Tam nie ma lądu, więc jeśli dostałbyś się tam, prawdopodobnie musiałbyś siedzieć na małej łodzi na bezkresnym morzu. Jest tak odosobnione, że najbliższe osoby to prawdopodobnie astronauci na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, o ile akurat znajdują się bezpośrednio nad Tobą w danym czasie. Nawet trasy żeglugowe omijają ten obszar, a najszybszy odnotowany czas dotarcia osoby do tego punktu wynosi 15 dni, 10 godzin i 37 minut.

Dodaj komentarz