„Lluvia De Peces”: Tajemnica dlaczego co roku w Hondurasie pada deszcz ryb

Spread the love

Z tego artykułu dowiesz się:

1) W jakim mieście w Hondurasie występuje nadzwyczajne i cudowne zjawisko?
2) Co sprawia, że spadają z nieba ryby?
3) Jak długo trwa to zjawisko w mieście Yoro?
4) Kiedy miał miejsce pierwszy deszcz ryb w Yoro?
5) Jakie wyjaśnienie jest typowo podawane dla deszczu zwierząt?
6) Dlaczego to wyjaśnienie nie pasuje do Yoro?
7) Jakie alternatywne wyjaśnienie zostało zaproponowane przez zespół National Geographic?
8) Jaki efekt generują coroczne deszcze ryb dla społeczności w Yoro?

Nadzwyczajne zjawisko w Yoro: Deszcz ryb w honduraskim miasteczku

W Honduraskim miasteczku rolniczym o nazwie Yoro, jak twierdzą mieszkańcy, co roku zdarza się nadzwyczajne i cudowne zjawisko. Gdy warunki są odpowiednie, przez miasto przetacza się burza ogromnych rozmiarów, sprawiająca że spadają z nieba ryby.

Niecodzienne zjawisko deszczu ryb w Yoro nadal budzi zainteresowanie

Choć to zjawisko nie jest unikalne dla Yoro, ponieważ na całym świecie od tysięcy lat donoszono o podobnych dziwnych zjawiskach pogodowych obejmujących różne zwierzęta, Yoro wyróżnia się ze względu na jego rzekomo częstotliwość. Uważa się, że pierwszy deszcz ryb miał miejsce w latach 60. XIX wieku, gdy katolicki misjonarz modlił się o cud, ratując miasto przed okresem głodu. Zdarzenie było obserwowane przez zespół National Geographic w latach 70. XX wieku, co dodaje wiarygodności jego regularnemu występowaniu.

Niezwykły fenomen „deszczu zwierząt” w Yoro – nowe wyjaśnienie!

Deszcz zwierząt jest typowo tłumaczony jako efekt tornadowych słupów wodnych, formacji przypominających tornado, które unoszą zwierzęta z akwenów wodnych i odkładają je na odległość kilometrów. Jednak ta wyjaśnienie nie wytrzymuje dla Yoro, ponieważ ocean znajduje się 45 mil od miasta. Alternatywne wyjaśnienie sugeruje, że ryby wychodzą z ziemi, gdy pada deszcz, a nie spadają z nieba. Hipoteza ta została zaproponowana przez oryginalny zespół National Geographic, który zauważył, że ryby nie pochodziły z lokalnych cieków wodnych, ale były ślepymi słodkowodnymi rybami tego samego gatunku. Niektórzy świadkowie twierdzą, że słyszeli jak ryby uderzają w dachy w momencie upadku, kwestionując teorię wychodzenia z ziemi.

Dodaj komentarz