Nowe odkrycie może powstrzymać ubijanie milionów żywych piskląt

Spread the love

Z tego artykułu dowiesz się:

1) Jak można zidentyfikować płcie kurczaków za pomocą zapachu emitowanego przez skorupkę?
2) Jak technologia identyfikacji płci kurczaków może przyczynić się do wyeliminowania konieczności uśmiercania milionów samców kurcząt rocznie?
3) Jakie są obecne metody oddzielania samców kurcząt od samic i dlaczego są one krytykowane?
4) Jak metoda przymocowywania przyssawki do skorupki kurczaka i analiza emitowanych zapachów pozwala na identyfikację płci zarodka?
5) W jaki sposób opatentowana technologia może być wykorzystana na większą skalę w przemyśle?
6) Jakie kraje już wprowadziły zakazy dotyczące uśmiercania samczych kurcząt i jakie są argumenty krytyczne wobec tych zakazów?
7) Jak wsparcie dla alternatywnych rozwiązań, takich jak wczesne określanie płci jaj, wpływa na chęć zakończenia praktyki uśmiercania żywych kurcząt?
8) Jak postęp technologiczny może przyczynić się do wyeliminowania praktyki uśmiercania żywych kurcząt?

Odkrycie nowej metody identyfikacji płci kurczaka – potencjalne rozwiązanie problemu uśmiercania samców.

Najnowsze badania odkryły metodę identyfikacji płci kurczaka w trakcie wczesnego rozwoju, analizując zapach emitowany przez skorupkę. Jeśli ta technologia zostanie pomyślnie wdrożona na większą skalę, ma potencjał wyeliminowania konieczności uśmiercania milionów żywych samców kurcząt rocznie.

Okrutne praktyki rolnictwa: 350 milionów samców kurcząt zabijanych co roku w USA

W samych tylko USA co roku uśmierca się ponad 350 milionów samców kurcząt, ponieważ nie są one potrzebne do produkcji jaj lub hodowli mięsa. W tej chwili samce kurcząt są oddzielane od samic zaraz po wykluciu i następnie są albo trawieni CO2 albo niszczeni w rozdrabniaczu.

Nowa metoda określania płci zarodka kurczaka bez otwierania jajka opracowana przez naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis i SensIT Ventures, Inc.

Aby rozwiązać ten problem, naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis i SensIT Ventures, Inc opracowali nową metodę do określania płci zarodka kurczaka bez otwierania jajka. Poprzez przymocowanie przyssawki do skorupki i analizę lotnych związków organicznych emitowanych przez zarodek, byli w stanie zidentyfikować zarodki płci męskiej i żeńskiej z dokładnością 80 procent w ósmym dniu inkubacji.

„Innowacyjna technologia zostaje dostępna dla przemysłu dzięki SensIT”

Ta metoda może być potencjalnie bezproblemowo włączona do istniejącego procesu przemysłowego. Opatentowana technologia została zlicencjonowana do komercjalizacji przez SensIT.

Zakazy masowej rzezi samczych kurcząt – krok w stronę zmiany

Niektóre kraje, takie jak Niemcy i Francja, niedawno zakazały masowej rzezi samczych kurcząt, choć takie zakazy są krytykowane za posiadanie luk. Jednak świadomość społeczna obecnego postępowania polegającego na uśmiercaniu samczych kurcząt i wsparcie dla alternatywnych rozwiązań, takich jak wczesne określanie płci jaj, wskazują na chęć zakończenia tej praktyki.

Dodaj komentarz