Rozwiązujące problemy plamy pojawiają się na trawnikach w Kolorado po rekordowych opadach deszczu

Spread the love

Witamy decyzyjne plamy.

Z tego artykułu dowiesz się:

1) Jakie są cechy pleśni śluzowej?
2) Ile gatunków pleśni śluzowej istnieje?
3) Jakie są skutki rekordowych opadów deszczu w Kolorado dla pleśni śluzowej?
4) Jak pleśń śluzowa rozwija się w wilgotnych środowiskach?
5) Gdzie często pojawiają się plamy pleśni śluzowej po deszczowych okresach?
6) Jak pleśń śluzowa podejmuje decyzje i rozwiązuje problemy?
7) Jak pleśń śluzowa porusza się razem?
8) Jak pleśń śluzowa reaguje na kształt, wielkość i masę obiektów?
9) Jak pleśń śluzowa osiąga ruch przy pomocy strumienia wahadłowego?

Kolorado doświadcza napływu pleśni śluzowej, która nie jest jednym organizmem, lecz koloniami poszczególnych żywych istot. Pleśń śluzowa jest znana ze swojej inteligencji, ponieważ może przechowywać wspomnienia, rozwiązywać problemy i podejmować decyzje.

Te organizmy eukariotyczne mogą istnieć jako organizmy jednokomórkowe, ale łączą się w kolonie, które współpracują i poruszają się razem. Istnieje około 500 gatunków pleśni śluzowej, a niektórzy ludzie trzymają je nawet jako zwierzęta domowe.

Rekordowe deszcze w Kolorado spowodowały wzrost pleśni śluzowej, ponieważ polują one na grzyby jako swoją zdobycz. Te stworzenia są uważane za alfa drapieżników świata mikroorganizmów. Pleśń śluzowa rozwija się w wilgotnych środowiskach i może ponownie pojawić się po kolejnych opadach deszczu lub nadmiernym podlewaniu.

Choć obfitość plam decyzyjnych może wydawać się jak scena z filmu o inwazji obcych, nie jest to nietypowe dla tego regionu. Pleśń śluzowa często tworzy piankowe plamy na trawnikach lub korze drzewa po deszczowych okresach.

Pomimo braku mózgu, pleśń śluzowa potrafi wykonywać obliczenia na temat swojego otoczenia i podejmować decyzje. Organizm osiąga to poprzez mechanorecepcję i reagowanie na kształt, wielkość i masę obiektów. Te grupy komórek mogą poruszać się razem dzięki połączeniu ich w jedną błonę i dzieleniu cytoplazmy. Osiągają ruch przy pomocy strumienia wahadłowego, tworząc falowaty ruch.

Dodaj komentarz