Rosyjski szpieg delfin ponownie został zauważony w nowych wodach

Spread the love

Z tego artykułu dowiesz się:

1) Gdzie podejrzany o bycie „rosyjskim szpiegiem” beluga obecnie się znajduje?
2) Kiedy belugę po raz pierwszy zauważono w Norwegii?
3) Jaką organizację potwierdziła obserwację belugi?
4) Dlaczego OneWhale pochwaliło Szwecję?
5) Kto założył organizację OneWhale?
6) Kim jest prezydent organizacji OneWhale?
7) Jak pierwotnie odkryto Hvaldimira?

Beluga podejrzany o bycie „rosyjskim szpiegiem” uchwycony w Szwecji – OneWhale potwierdza obserwację i docenia wysiłki w ochronie.

Beluga, który podejrzewany jest o bycie „rosyjskim szpiegiem”, jest teraz w Szwecji, po pierwszym zauważeniu go w Norwegii w 2019 roku. Norweska organizacja ochrony środowiska, OneWhale, potwierdziła obserwację i pochwaliła Szwecję za podjęcie środków ostrożności w celu ochrony wieloryba przed ruchem łodzi.

Wdzięczność za opiekę Szwecji nad Hvaldimirem, belugą z tajemniczą przeszłością.

Założycielka OneWhale, Regina Haug, wyraziła wdzięczność za opiekę Szwecji nad tym wielorybem, podczas gdy prezydent OneWhale, Rich German, podkreślił podatność wieloryba ze względu na wysoką liczbę ludności w Szwecji. Beluga o imieniu Hvaldimir została pierwotnie odkryta z pasem i kamerą oznaczoną jako „Sprzęt z Petersburga”, co prowadzi do spekulacji na temat jego możliwego zaangażowania w rosyjską marynarkę wojenną lub jako uciekinier z wojskowym wyposażeniem.

„Hvaldimir, uwięziony i szkolony, może pomagać rosyjskiej armii”

Hvaldimir słynie z podejścia do łodzi i interakcji z ludźmi, co wskazuje na wcześniejsze uwięzienie i szkolenie. Sugerowano, że rosyjska armia może szkolić belugi do strzeżenia baz morskich i pomagania nurkom, choć uważa się, że są mniej zdolne od swoich fokowatych odpowiedników.

Wyruszają do Hammerfest: Ludzie ostrzeżeni przed kontaktami z Hvaldimirem

Celem jest przewodzenie Hvaldimira z powrotem do Hammerfest, w Norwegii, gdzie trwają prace nad utworzeniem rezerwatu morskiego dla niego. Ludziom zaleca się unikanie kontaktu z belugą i wyłączanie silników łodzi, jeśli napotkają go w wodzie.

„Beluga Hvaldimir: Plan przywrócenia do naturalnej populacji po samotnym życiu z ludźmi”

Belugi, tak jak Hvaldimir, są bardzo inteligentnymi i społecznymi stworzeniami, ale od 2019 roku żyje samotnie, polegając na ludziach do kontaktu społecznego. Po rehabilitacji w rezerwacie morskim, celem jest wprowadzenie go ponownie do dzikiej populacji belug.

Dodaj komentarz