Ślady dinozaurów znalezione pod stołem w restauracji zostały potwierdzone jako mające 100 milionów lat.

Spread the love

Z tego artykułu dowiesz się:

1) Jakie ślady zostały zauważone na kamiennej podłodze Garden Restaurant?
2) Gdzie znajduje się Garden Restaurant?
3) Czy ślady zostały wcześniej zidentyfikowane jako odciski dinozaurów?
4) Kiedy odkryto ślady?
5) Kto uczestniczył w odkryciu i z jakiego uniwersytetu pochodził?
6) Dlaczego ślady dinozaurów są cenne?
7) Jakie informacje dostarczają te odciski?
8) Jak poruszali się zauropody na podstawie śladów?
9) Jaką długość miał dinozaur odpowiedzialny za ślady?
10) Gdzie zostały opublikowane informacje na temat tych śladów?

„Niezwykłe odciski dinozaurów odnalezione na podłodze Garden Restaurant w prowincji Syczuan”

Osoba zapytała o niezwykłe ślady na kamiennej podłodze Garden Restaurant w prowincji Syczuan. Zauważyli one szereg równo rozstawionych odcisków na dziedzińcu, które później zidentyfikowano jako odciski dinozaurów mające około 100 milionów lat. Te ślady były widziane w latach 50., ale uznano je za nieistotne i zasłonięto.

„Odkrycie śladów dinozaurów w restauracji: cenne informacje o gatunkach w regionie”

Obszar, na którym obecnie stoi restauracja, wcześniej był domem, ale trzy lata temu przekształcono go w restaurację, ponownie odkrywając ślady. Docent Lida Xing z Uniwersytetu Geologicznego w Chinach, który uczestniczył w odkryciu, powiedział: „Ślady były długo pomijane, ale gdy zrozumiano ich znaczenie, stały się niemożliwe do zignorowania.” Te odciski są cenne, ponieważ dostarczają informacji na temat gatunków dinozaurów, które występowały w regionie, ponieważ nie zachowały się w tym obszarze żadne szczątki szkieletowe dinozaurów.

Odkryto ślady zauropodów – potwierdzono ich identyfikację i rozmiar

Zespół potwierdził, że odciski zostały zostawione przez zauropody, roślinożerne dinozaury o ogromnym rozmiarze, korzystając z 3D skanerów i porównując je do kompletnych szkieletów skamieniałości. Ślady sugerują, że dinozaury te poruszały się stosunkowo krótkimi krokami jak na swój rozmiar, poruszając się z prędkością około 1,2 mili na godzinę. Na podstawie tych informacji oszacowano, że dinozaur odpowiedzialny za ślady miał około 32 stóp długości. Chociaż nie był tak duży jak Patagotitan, który osiągnął czterokrotnie większy rozmiar, zauropod z odcisków uważany jest za dość dużego.

Dodaj komentarz