Te wielkie jaskinie nie powstały wskutek procesów geologicznych ani działalności ludzkiej.

Spread the love

Z tego artykułu dowiesz się:

1) Kiedy odkryto tunele w Ameryce Południowej?
2) Jakie były wnioski naukowców po badaniach?
3) Jaką dziurę zauważył Profesor Heinrich Frank?
4) Jaką długość miały tunel?
5) Co oznaczały ślady szponów na suficie tunelu?
6) Kim według profesora Franka zostały stworzone tunele?
7) Ile tuneli odkryto w regionie Rio Grande do Sul?
8) Jaka była długość najdłuższego tunelu?
9) Jakie rozmiary miały leniwce, które tworzyły tunele?
10) Jakie dowody sugerują, że ludzie mogli mieć kontakt z leniwcami?
11) Co wskazywała analiza badań z 2018 roku w Utah?
12) Dlaczego leniwce mogły stanowić zagrożenie jako zdobycz?
13) Jakie odkrycie dodatkowo wspiera teorię interakcji między człowiekiem a leniwcem?

Tajemnicze tunelowe odkrycie w Ameryce Południowej: Więcej niż tylko naturalne czy stworzone przez ludzi?

Wczesnymi latami 1900 odkryto szereg dużych tuneli w Ameryce Południowej. Naukowcy, którzy prowadzili badania tych tuneli, ustalili, że nie zostały one stworzone przez ludzi ani przez procesy geologiczne.

Nietypowa dziura w wzgórzu na placu budowy – nieznane pochodzenie tunelu?

Profesor Heinrich Frank, ekspert geologii, zauważył nietypową dziurę w wzgórzu na placu budowy, jadąc autostradą. Wrócił na miejsce i wszedł do tunelu, który ujawnił się podczas wykopalisk. Tunel mierzył 4,5 metra (15 stóp) długości. Profesor Frank ustalił, że tunel nie mógł powstać naturalnie, ale nie był w stanie ustalić jego dokładnego pochodzenia.

Odkrycie ogromnych śladów szponów na suficie – klucz do rozwiązania tajemnicy podziemnych tuneli

Jednak na końcu tunelu znalazł istotny trop w postaci ogromnych śladów szponów na suficie. Te oznaczenia przekonały profesora Franka, że tunele nie są formacjami geologicznymi. Zamiast tego sądził, że zostały stworzone przez wymarłe megafauny, zwłaszcza olbrzymie leniwce, które żyły około 8-10 tysięcy lat temu. Te leniwce były znacznie większe od dzisiejszych leniwiec, porównywalne pod względem wielkości do afrykańskich słoni.

Odkrycie ponad 1500 tuneli w Rio Grande do Sul sugeruje, że stworzenia te mogły być dziełem leniwych zespołów przez wiele pokoleń.

W regionie Rio Grande do Sul odkryto ponad 1500 tuneli stworzonych przez te stworzenia, z najdłuższym mierzącym 609 metrów (2000 stóp) długości i mającym 1,8 metra (6 stóp) wysokości. Istnieje możliwość, że te tunele zostały stworzone przez zespoły leniwców przez wiele pokoleń.

„Ludzie polowali na olbrzymie leniwce? Badanie sugeruje, że tak!”

Pomimo ich ogromnego rozmiaru istnieją dowody sugerujące, że ludzie mogli mieć kontakt i potencjalnie polować na te olbrzymie leniwce. Badanie z 2018 roku analizujące skamieniałości śladów leniwców i ludzi w Utah wskazywało, że ludzie aktywnie ścigali lub dręczyli leniwce, jeśli nie polowali na nie. Badacze zaznaczyli, że leniwce mogły stanowić poważne zagrożenie jako zdobycz, ze względu na ich mocne ramiona i ostre szpony, dając im przewagę w bezpośrednich starciach.

Dodaj komentarz