Uwięziona przez 50 lat – Lolita, orka w końcu zostanie uwolniona

Spread the love

Z tego artykułu dowiesz się:

1) Jakie organizacje protestowały przeciwko trzymaniu Lolity w Seaquarium w Miami?
2) Kto zapewnił wsparcie finansowe dla uwolnienia Lolity?
3) Przez ile lat Lolita mieszkała w zbiorniku Seaquarium w Miami?
4) Jakie wymiary ma obecny zbiornik, w którym mieszka Lolita?
5) Jakie zagrożenie dotyczy południowych orków rezydencji, do której należy Lolita?

Przygotowania do uwolnienia masywnej orki Lolity – Po ponad 50 latach

Po ponad 50 latach, w końcu przygotowuje się do zwolnienia na jej pierwotne siedlisko. W odpowiedzi na obawy wyrażone przez organizacje praw zwierząt, Miami Seaquarium, gdzie obecnie przebywa Lolita (wcześniej znana jako Tokitae), ogłosiło swoje plany uwolnienia masywnej orki ważącej ponad 2,260 kilogramów (5,000 funtów).

Uwolnienie Lolity: Właściciel NFL zapewnia wsparcie finansowe i plan na jej powrót do życia na wolności.

Uwolnienie stało się możliwe dzięki wysiłkom organizacji non-profit Friends of Toki, która protestowała i wytaczała procesy sądowe przez ostatnią dekadę. Jim Irsay, filantrop i właściciel NFL, zapewni wsparcie finansowe dla przeprowadzenia Lolity, co szacuje się na około 20 milionów dolarów i może zająć do 24 miesięcy. Plan zakłada, że Lolita powróci do Północno-Zachodniego Pacyfiku, gdzie początkowo będzie mieszkana w zamkniętym sanktuarium pod opieką trenerów. Tam będzie szkolona w łowienie i odzyskiwanie siły mięśniowej, przygotowując ją do życia na wolności.

„Nagły krok ku wolności: Emerytowana Lolita wraca do swojej dawnej dzielnicy”

Lolita, która niedawno odeszła na emeryturę w wieku 57 lat, obecnie mieszka w zbiorniku o wymiarach 24 na 11 metrów (80 na 35 stóp). Howard Garrett, prezydent zarządu grupy obrony Orca Network, wyraził, że to uwolnienie jest krokiem w kierunku naprawienia szkód spowodowanych przez wykorzystywanie i rozwój. Uważa, że Lolita będzie chciała i ulży jej powrót do swojej starej dzielnicy.

Dodaj komentarz