Wielu ludzi dopiero teraz dowiaduje się, gdzie rzeczywiście zatonął Titanic

Spread the love

Było to o wiele bliżej Ameryki, niż wielu sobie zdaje sprawę.

Z tego artykułu dowiesz się:

1) Kiedy zatonął statek Titanic?
2) Jak wiele osób straciło życie w wyniku katastrofy?
3) Gdzie rozpoczęła się podróż Titanica?
4) Jakie miejsca odwiedził Titanic przed dotarciem do Nowego Jorku?
5) Jakie było główne przyczyny śmierci pasażerów Titanica?
6) Co było zaskakującego w odkryciu miejsca spoczynku Titanica?
7) Jakie trudności napotykają poszukiwania zaginionego podwodnego pojazdu OceanGate?

„Szkocka” Titanic, największy statek pasażerski na świecie, zatonął 15 kwietnia 1912 roku w trakcie swojego dziewiczego rejsu z Southampton w Wielkiej Brytanii do Nowego Jorku w USA. Pomimo krótkiej kariery, katastrofa pochłonęła życie ponad 1500 osób.

Ostatnie wydarzenia związane z podwodnym pojazdem OceanGate o nazwie Titan, który zaginął podczas eksploracji wraku Titanica, przywróciły wiekową historię do pierwszego planu. Zaskakująco, Titanic nie zatonął tam, gdzie wielu sobie wyobrażało. Jego podróż rozpoczęła się w Southampton i obejmowała postoje w Cherbourgu we Francji oraz w Queenstown w Irlandii, przed przekroczeniem Atlantyku w stronę Nowego Jorku.

Niestety, katastrofa nastąpiła po czterech dniach i ponad 2000 mil, gdy statek zderzył się z górą lodową u wybrzeży Nowej Fundlandii w Kanadzie. Podczas gdy dane mówią, że utonęło 1489 pasażerów, dalsze badania sugerują, że główną przyczyną śmierci było wychłodzenie organizmu (hipotermia) spowodowane zamoczeniem w mroźnej wodzie.

Odkrycie miejsca spoczynku Titanica, jak również obserwacja jego głębokości i rozdzielenia na dno oceanu większych fragmentów, szokują wiele osób. Poszukiwania zaginionego podwodnego pojazdu OceanGate trwają, ale ich trudności polegają na konieczności odróżnienia jego sygnałów od innych obiektów na dnie oceanu.

Dodaj komentarz