Wolverine zauważony w Kalifornii – drugi raz widziany w ciągu 101 lat

Spread the love

To jest bardzo rzadkie zjawisko.

Z tego artykułu dowiesz się:

1) Jakie są ostatnie obserwacje rosomaka w Kalifornii?
2) Dlaczego rosomaki stały się rzadkim gatunkiem w Kalifornii?
3) Jakie są konsekwencje polowań na futra dla populacji rosomaków?
4) Jakie są konsekwencje bliskiego wyginięcia rosomaków w Kalifornii?
5) Gdzie odnotowano różne obserwacje rosomaków w latach 2008-2018?
6) Dlaczego eksperci uważają, że ostatnie spostrzeżenie dotyczy innego rosomaka niż wcześniej zauważone?
7) Gdzie zostało zauważone ostatnie rosomak?
8) Jakie zdjęcia zostały zarejestrowane w maju i przez kogo zostały zanalizowane?
9) Jakie cechy pomogły ekspertom potwierdzić, że zwierzę jest rosomakiem?
10) Gdzie populacje rosomaków są zdrowsze w porównaniu do Kalifornii?

Ostatnie obserwacje rosomaka w Kalifornii są rzadkim wydarzeniem, ponieważ gatunek stał się coraz bardziej rzadki w tym stanie w ciągu ostatniego stulecia. Ze względu na polowanie na futra, rosomaki zostały doprowadzone do bliskiego wyginięcia w Kalifornii i obecnie są klasyfikowane jako zagrożone gatunki na podstawie Kalifornijskiego Ustawy o Zagrożonych Gatunkach.

Chociaż odnotowano różne obserwacje w lasach narodowych Tahoe w latach 2008-2018, eksperci uważają, że ostatnie spostrzeżenie dotyczy innego rosomaka, ponieważ średnia ich dzikiego życia wynosi około 12 lub 13 lat. Zwierzę zostało zauważone trzy razy, dwukrotnie w lesie narodowym Inyo i raz w Parku Narodowym Yosemite. Zdjęcia rosomaka zarejestrowane w maju zostały zanalizowane przez ekspertów z Kalifornijskiego Departamentu Rybołówstwa i Dzikiej Przyrody, potwierdzając, że zwierzę faktycznie jest rosomakiem na podstawie jego rozmiaru, kształtu i ruchów.

Rosomaki są największymi przedstawicielami rodziny łasicowatych i zazwyczaj są samotnikami. Mają dietę o charakterze wszystkożernym, odżywiając się roślinami, jagodami oraz mniejszymi zwierzętami, takimi jak gryzonie i króliki. Rosomaki mają zdolność pokonywania długich odległości, niektóre osobniki przemierzają nawet do 24 kilometrów (15 mil) w poszukiwaniu pokarmu.

Ostatnie obserwacje rosomaków w Kalifornii są istotne, biorąc pod uwagę, że tylko dwie jednostki zostały potwierdzone w tym stanie w ostatnim stuleciu. W przeciwieństwie do tego, populacje rosomaków są zdrowsze w obszarach takich jak Alaska, Kanada i Rosja, ponieważ te regiony zapewniają niezbędny głęboki śnieg do wychowu młodych. Rosomaki posiadają duże łapy, które umożliwiają im poruszanie się po głębokim śniegu, a ich półzwretnie składające się pazury pomagają w wspinaczce.

Dodaj komentarz