Zamrożona kula futra okazuje się być 30 000-letnim wiewiórem epoki lodowcowej.

Spread the love

Z tego artykułu dowiesz się:

1) Czy kłębek futerka to mumifikowane szczątki wiewiórki arktycznej?
2) Gdzie to niezwykłe odkrycie zostało znalezione?
3) Jakie części ciała wiewiórki są rozpoznawalne?
4) Jakie pozostałości prehistoryczne zostały odkryte w regionie Yukon w Kanadzie?
5) Jakie informacje dostarczył zbiór zamrożonych okazów?
6) Jakie szczątki zostały badane przez naukowców w Rosji?

(Note: The given text contains some technical terms such as names and locations that may not have a direct translation in Polish. Please use the provided English terms within the Polish sentence.)

Zaskakujące odkrycie: Mumifikowane szczątki wiewiórki arktycznej sprzed 30 000 lat

Nie daj się łudzić temu pozornie niepozornemu kłębowi futerka – tak naprawdę jest to mumifikowane szczątki wiewiórki arktycznej, która istniała 30 000 lat temu. Przy bliższym przyjrzeniu się jej wyjątkowemu stanowi widać obecność małych pazurków.

Niezwykłe odkrycie: Pradawne istnienie odkryte w Kanadzie!

Ostatnio Yukon Beringia Interpretive Centre ujawniło to niezwykłe odkrycie, które zostało znalezione w lodowatych głębinach regionu Yukon w Kanadzie, niedaleko Hester Creek w Klondike Gold Fields, na terytorium Tradycyjnym Tr‘ondëk Hwëch‘in. Centrum wyraziło zdumienie tym, że ta mała istota kiedyś wędrowała po Yukon tysiące lat temu w postach na mediach społecznościowych.

Niesamowity odkrycie: Wiewiórka sprzed 30 000 lat przechodzi badanie rentgenowskie

Wiewiórka została poddana badaniu rentgenowskiemu w Alpine Veterinary Medical Centre, co uwidoczniło jej niesamowicie dobrze zachowany szkielet, choć nieznacznie spłaszczony. Zespół planuje wystawić ten okaz do oglądania publicznego w centrum Beringia. Grant Zazula, paleontolog z rządu Yukon, powiedział CBC, że łapki, pazury, ogon i uszy wiewiórki są tym, co sprawia, że ​​jest rozpoznawalna. Wyraził również swoje podekscytowanie regularnym spotykaniem się z kośćmi, ale odkrycie doskonale zachowanego zwierzęcia, które ma 30 000 lat i wyraźne skórę, futro i rysy twarzy, przywraca je do życia w sposób naprawdę emocjonalny.

Jedyna w swoim rodzaju wiewiórka odtworzona po 30 000 latach dzięki lodówce natury

Pomimo upływu 30 000 lat, wyjątkowy stan wiewiórki jest przypisywany temu, że została zamknięta w wiecznym mrozie, który działał jak naturalna lodówka, zachowując jej tkanki. Jej pozycja zwinięta w kłębek sugeruje, że zmarła we śnie, prawdopodobnie przygotowując się do zimowego snu, ale została uwięziona i zginęła pod śniegiem.

Odkrycia prehistorycznych pozostałości w Regionie Yukon w Kanadzie: mamut i szczeniak wilka z epoki lodowcowej

Region Yukon w Kanadzie jest znany z obfitości prehistorycznych pozostałości, zamrożonych w czasie od epoki lodowcowej. W zeszłym roku górnicy na terytorium Tradycyjnym Tr‘ondëk Hwëch‘in odkryli małego mamuta o wyjątkowo dobrze zachowanym futrze i skórze. W 2020 roku w tym samym rejonie został również odkryty mumifikowany szczeniak wilka, którego wiek oszacowano na 57 000 lat. Zachował on swoje miękkie tkanki i przedstawiał zęby, jakby warcząc. Ten region był domem dla różnych gatunków podczas epoki lodowcowej, w tym dzikich koni, mamutów włochatych, lwów beringijskich i olbrzymich niedźwiedzi o krótkiej twarzy. Zbiór zamrożonych okazów dostarczył cennych informacji o tej wyjątkowej i fascynującej ekosystemie.

Dodaj komentarz