„Zjawiskowa” czaszka kotka zębowego w Iowa to zdumiewające rzadkie odkrycie.

Spread the love

Z tego artykułu dowiesz się:

1) Gdzie została znaleziona czaszka kota szablozębnego?
2) Kiedy została odkopana czaszka?
3) Jak długo temu kot zmarł?
4) Jaki gatunek kota szablozębnego był opisany w tekście?
5) Ile ważył kot szablozębny?
6) Ile szczątków kota szablozębnego znaleziono w Stanach Zjednoczonych?
7) Kogo podejrzewają badacze o zgubienie czaszki kota szablozębnego?
8) Jakie zwierzęta były obfite w stanie Iowa podczas epoki lodowcowej?
9) Co sugeruje złamany kieł szablozębnego?
10) Jakie informacje mogą dostarczyć analizy geochemii czaszki?

Wyjątkowo dobrze zachowana czaszka kota szablozębnego odkopana w Iowa: odkrycie odkrywa nowe spostrzeżenia na temat stylu życia i nowe miejsce zamieszkania prehistorycznego drapieżnika.

Wyjątkowo dobrze zachowany czaszka kota szablozębnego została odkopana w południowo-zachodnim Iowa, oferując cenne spostrzeżenia na temat stylu życia tego wymarłego stworzenia. Dodatkowo, jest to pierwsze dowody na to, że ten prehistoryczny drapieżnik zamieszkiwał centralną część Ameryki Północnej.

Odkryto rzadką czaszkę kota szablozębnego w stanie Iowa – istotne znalezisko przedstawiciela gatunku przed jego wymarciem.

Czaszka została znaleziona niedaleko rzeki East Nishnabotna w hrabstwie Page w stanie Iowa, a szacowana data radiowęglowego datowania wskazuje, że kot zmarł około 13 605 do 13 460 lat temu, co czyni go jednym z ostatnich przedstawicieli swojego gatunku przed wymarciem na końcu epoki lodowcowej. Odkrycie czaszki jest szczególnie istotne, ponieważ wcześniejsze znaleziska tego zwierzęcia były zazwyczaj pojedynczymi zębami lub kośćmi. Kot szablozębny, o którym mowa, należał do gatunku „Smilodon fatalis” i ważył około 300 kilogramów, podobnie jak syberyjski tygrys.

Pierwsze znalezisko szczątków kota szablozębnego w stanie Iowa: Możliwe ślady walki z gigantycznymi leniwcami?

Podczas gdy w całych Stanach Zjednoczonych znaleziono około 70 szczątków kota szablozębnego, to jest pierwsze tego rodzaju odkrycie w stanie Iowa. Badacze uważają, że czaszka należała do młodego samca, być może nie starszego niż 2 lub 3 lata, i podejrzewają, że mogło dojść do jego zguby podczas polowania na gigantyczne leniwce naziemne, które były obfite w stanie Iowa podczas epoki lodowcowej. Złamany kieł szablozębnego sugeruje, że zwierzę mogło ucierpieć na skutek obrażenia, które doprowadziło do jego śmierci.

Dodaj komentarz